Wentylacja mechanicznaDecydując się na budowę domu w standardzie budynku energooszczędnego, konieczne jest wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Instalacja ta zapewnia dostarczenie do budynku świeżego powietrza, które przepływając przez wymiennik rekuperatora zostaje podgrzane przez powietrze wywiewane z budynku.

Dzięki temu procesowi ograniczamy zapotrzebowania na ciepło dla budynku o około 40%. Ponadto, filtry węglowe przez które przepływa powietrze nawiewane, eliminują nieprzyjemne zapachy oraz szkodliwe dla naszego zdrowia pyłki.

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła OnyX produkowane przez polską firmy Frapol z Krakowa, polecane są szczególnie do domów pasywnych, energooszczędnych oraz wszelkich obiektów, których istotną cechą jest poszanowanie energii.Centrale Onyx są oferowane jako kompletne gotowe do instalacji urządzenie wraz z systemem sterowania. Centrale Onyx są wyposażone w rekuperator przeciwprądowy co gwarantuje wysoką sprawność odzysku ciepła (ponad 90 % przy przepływie nominalnym). Wszystkie centrale wentylacyjne typu Onyx są standardowo zaopatrzone w filtry klasy EU 4. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych wentylatorów EC, centrale Onyx cechuje również niskie zużycie energii elektrycznej oraz bardzo cicha praca, co zostało potwierdzone w niezależnych instytutach badawczych. Wszystkie centrale typu Onyx są standardowo wyposażone w by-pass letni, który działa w trybie automatycznym. Trwałość urządzenia zapewniają wysokiej klasy podzespoły użyte do ich produkcji. W ofercie znajdują się centrale o wydajności od 250m3 do 1500m3.

Centrala typu OnyX standardowo wyposażone są w sterowniki z panelem dotykowym, które realizują szereg funkcji takich jak:
- sterowanie prędkością obrotową wentylatorów w trybie ręcznym 3 biegi lub automatycznym (praca według nastaw użytkownika w zakresie 0-100%),
- tygodniowy program nastaw prędkości obrotowej wentylatorów i temperatury powietrza nawiewanego (cztery strefy czasowe na każdy dzień tygodnia),
- sterowanie temperatura powietrza nawiewanego,
- funkcja szybkiego przewietrzenia,
- alarm informujący o zabrudzeniu filtrów,
- zegar, kalendarz, termometr pokojowy,
- pamięć wszystkich nastaw i szybki wake-up kontrolera po wystąpieniu zaniku zasilania,
- systemem antyzamrożeniowy,
- automatyczny by-pass.           linia2
2013 © DANWENT - Autoryzowany Koncesjoner
   
tel: +48 880 404 880   +48 603 244 353      e-mail: biuro@danwent.com.pl       Designed by Studio virtualCard